in ,

Kütahya OSB’de Tolga Eskioğlu’na güven tam

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:582karakter

 

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen genel kurulda tek liste olarak seçime giren mevcut başkan Tolga Eskioğlu ve yönetim kurulu güven tazeledi. Eskioğlu, “Önümüzdeki dönem bizim açımızdan bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmaların taçlandırıldığı dönem olacak” dedi

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen genel kurulda Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu, Başkan Vekili Emin Yüce, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Ölçer, Ali Alper Olgun, Seydi Ahmet Saraç, Kamil Olçar ve Fatih Karabulut üyelerin oyları ile yeniden göreve getirildi.

İkinci kez başkan seçilen Tolga Eskioğlu, “Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getireceğiz. Önümüzdeki dönem bizim açımızdan bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmaların taçlandırıldığı dönem olacaktır. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi her geçen gün önemli bir ivme kazanıyor ve bundan sonra da kazanmaya devam edecek. Daha modern, daha yeşil ve daha çevreci bir Organize Sanayi Bölgesi olma yolunda çabalarımızı ve çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 2,5 milyon metrekare olarak başladığımız ilave genişleme sahamızı 17 milyon metrekareye çıkartmayı hedefliyoruz” dedi. OSB bünyesinde açılan okulun bölgenin yüz akı olduğuna vurgu yapan Tolga Eskioğlu, “Okulumuzdaki öğrencilerimiz sizlerin fabrikalarına gelerek, iş hayatını yakından inceleme fırsatı buluyorlar. Bu gün merakla ve ilgiyle ziyaretinize gelen öğrenciler, yarın fabrikalarınızda kalifiye ve tecrübeli eleman pozisyonunda istihdam sağlayacaklar. Bizleri seçmiş olsanız da her zaman olduğu gibi bu dönemde de Kütahya Organize Sanayi Bölgemizi birlikte yönetmeye devam edeceğiz. Her zaman ulaşılabilir bir yönetim olmayı hedefledik ve zaman kavramı olmaksızın taleplerinize karşılık verdik, vermeye de devam edeceğiz. Aramızdaki bu güzel birlikten doğan güç sayesinde bölgemiz ekol rolü kazanıyor ve bu imaj giderek de büyüyor” diye konuştu.

Genel kurulun ardından kürsüye gelerek katılımcılara seslenen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Esin Güral Argat ise, yönetime başarılar dileyerek, “Yatırımcılarımızı ilimize çekerken aslolan, Kütahya’nın kişi başına düşen geliri artıran yatırımcılarımızı ilimize çekebilmek. Bu da şu demek oluyor ki, katma değeri yüksek olan yatırımcıları ilimize çekebilmek öncelikli hedefimiz olması gerektiğini düşünüyorum. Bununla birlikte nitelikli insan kaynağının da gerek lise, gerek meslek yüksekokulu, gerekse üniversiteler ile birlik halinde ilerleyerek yatırımcılarımıza kazandırılması gerekmektedir. Hem Kütahya’daki yatırımcılarımıza hem de Kütahya’ya gelecek yatırımcılarımıza ve çalışanlarına bekledikleri altyapıları oluşturmak öncelikli amacımız. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu anlamda Organize Sanayi Bölgeleri ile birlikte çalışmaktayız. Çok da uyumlu çalışmalar sergilemekteyiz. Herkese teşekkür ediyor, Kütahya OSB Yönetimi’ne de tekrardan hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Haberimizi puanlar mısınız?