içinde , ,

Kütahya’da sokak köpekleri 4 kişiyi hastanelik etti

YouTube video

 

Alipaşa Mahallesinde sokak köpeklerinin saldırısı sonucu çeşitli yerlerinden yaralanan 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Olay, Alipaşa Mahallesi Beyzade Sokak üzerinde meydana geldi. Sokak üzerinde yürüyen bir kişi sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. O esnada saldırıya uğrayan vatandaşı kurtarmak isteyen 2 kişi daha köpeklerin saldırısı sonucu çeşitli yerlerinden yaralandı. Çevredeki diğer vatandaşların yardımıyla kurtarılan yaralılar, ihbar üzerine olay yerine sağlık ekiplerinin ambulanstaki ilk müdahalesinin ardından Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

Olay nedeniyle bir hayvansever ile vatandaşlar arasında da tartışma çıkarken, tarafları polis ekipleri sakinleştirdi. Bu sırada yoldan bisikletle geçen bir vatandaş köpeklerin saldırısı sonucu bacağından yaralandı. Yaralanan kadın kendi imkanlarıyla hastaneye gitti.

Köpeklerin toplanması için imza topladıklarını söyleyen kıraathane işletmecisi Mevlüt Olgun, “Ben burada 15 senelik esnafım. Burada 8 tane köpek var. Buradan kim geçerse geçsin ısırıyor. Az önce olanları herkes gördü. Dün bu olaylar yine yaşandı. Buradaki esnaftan ve vatandaşlardan imza topladım. Biz hepimiz hayvanseveriz. Ama burada sokak hayvanları bilinçsizce besleniyor. Sırf bu yüzden benim ve esnaf arkadaşların müşterileri azaldı. Biz bu köpeklerin buradan alınıp barınaklarda bakılmasını istiyoruz” dedi.