içinde

‘Kütahya’yı kalkınma planı ile imar edeceğiz’

Kütahya’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak milli görüş ile tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da da milli kalkınma hamleleri ile en güzel şekilde imar edeceğiz” dedi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan,çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği Kütahya’daki programının ikinci gününde Saman Pazarı ve Ulu Cami esnaflarıyla buluştu. Burada vatandaşların sorunlarını dinleyen Erbakan, parti olarak ortaya koyacakları kalkınma planı, asgari ücret ve ittifak konularında değerlendirmelerde bulundu. Kütahya’nın konumu itibariyle çok stratejik bir yerde olduğunu söyleyen Erbakan, hazırladıkları maddi kalkınma planı ile 81 ilde 634 projeyi kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti. “Yeniden Refah Partisi olarak milli görüş ile tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da da milli kalkınma hamleleri ile en güzel şekilde imar edeceğiz” diyen Erbakan konuşmasının devamında şu ifadelerini kullandı; “Projelerimiz hazır. Önümüzdeki hafta lansmanını yapacağımız, 81 ilimize 634 projemiz var. Bunları gerçekleştirip milletimizi maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

“ASGARİ ÜCRET TÜRKİYE’YE YAKIŞMIYOR”

Asgari ücret hakkında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erbakan, “Asgari ücretin durumu maalesef malum. Şu an açlık sınırının altında bir asgari ücret var. Bu tabi Türkiye’ye yakışmıyor. Varlık içinde yokluk çekiyoruz. Kaynaklar ve imkanlar faiz ödemelerine, imtiyazlı holdinglere ve israfa gidiyor. Bundan dolayı da asgari ücretliye, EYT’liye, emekliye, atanamayan öğretmene, memura, çiftçiye, esnafa kaynak kalmıyor. Aslında kaynak ve imkan var ama paylaşımda adalet olmadığı için saydığımız üç kaleme gidiyor. Bunun düzeltilmesi lazım” dedi. Seçimlerde hangi ittifakta yer alacaklarıyla ilgili gelen soruya, “Hiç bir yerde bulunmasak daha iyi gibi gözüküyor” diyerek yanıt veren Fatih Erbakan,  “Çünkü her iki tarafında ciddi dezavantajları var. İnşallah, nasip olursa kendimiz girmeyi istiyoruz. En güzeli bu” ifadelerini kullandı.

#kütahya #fatiherbakan #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #asgariücret #yenidenrefahpartisi