in

Öğretmen ve öğrenciler afet eğitimi alacak

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:239karakter

2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk yarısı ile ikinci dönem çalışmaları Kütahya Valisi Ali Çelik başkanlığında düzenlenen Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’nda istişare edildi. Vali Çelik, öğretmen ve öğrencilere afet eğitimi verileceğini söyledi

Toplantıda; uzaktan eğitim çalışmaları, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci yarı yılında sürdürülecek çalışmalar, öğrencilerin durumu, 2023 Kütahya Eğitim Vizyonu ile 2021 Afet Eğitim Yılı faaliyetleri görüşüldü.
‘ÇOCUKLARIMIZIN DURUMUNU TESPİT ETMELİYİZ’
Uzaktan eğitimin dezavantajlarının ortadan kaldırılması için çocuklarımızın seviyesinin ölçülmesi ve buna yönelik geri bildirim alınması gerektiğini kaydeden Vali Ali Çelik, “Çocuklarımızın hangi konularda yeterli olduğunu, yetersiz ve desteklenmesi gereken alanlarının tespit edilmesi gerekiyor. Bu sebeple özellikle 8 ve 12. sınıf ekseninde tüm çocuklarımızın durumlarını tespit etmeliyiz” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 2021 yılının Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini hatırlatan Vali Ali Çelik, Milli Eğitim Müdürlüğü ile AFAD Kütahya Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında öğretmen ve öğrencilere afet eğitimi verileceğini söyledi. Toplantı görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi.

Haberimizi puanlar mısınız?