içinde

OSB Akademi’de ilk ders

 

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen Kütahya OSB Eğitim Akademisinde ilk seminer yazar Ahmet Şerif İzgören’in katıldığı programda verildi

Programın açılış konuşmasını yapan Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu, “Sanayi Bölgemizin alt ve üst yapılarını ne kadar önemsiyorsak; firmalarımızın sosyal, kültürel ve yüksek kalite standartlarına sahip hale gelebilmesini de bir o kadar önemsiyoruz. Bu doğrultuda açmış olduğumuz OSB Akademi ile firmalarımızın ihtiyaç duyduğu, personeline her türlü nitelikleri kazandıracak eğitimler almasının yolunu açmış bulunuyoruz. Bu eğitimler firmalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Eğitimlerimizin firmalarımıza, dolayısı ile şehrimize ve ülkemize önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. Mevcut çalışanlarımızın niteliklerini artırmaya yönelik bu tür programların yanı sıra meslek edindirme merkezi ile yeni ve nitelikli personel yetiştirme yolunda bir adım daha atıyoruz. Kütahya’da en önemli sanayi potansiyelini oluşturan Organize Sanayi Bölgemizin her konuda ileriye gitmesini sağlamak hepimizin görevidir. Bu görevi de layıkıyla yerine getireceğimize inanıyorum. Açılış lansmanında bize katılarak heyecan katan Ahmet Şerif Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Katılımınız bir kazanç oluğu gibi, katılımınızdaki sunumunuz da bizim için bir kazanç olacağını düşünüyorum” dedi.

Eskioğlu, OSB içinde açılacak okul hakkında da bilgiler paylaştı. Başkan Eskioğlu, “OSB Akademinin bölgemize hayırlı olmasını diler son sözlerimi güzel bir haber ile tamamlamak istiyorum. Biliyorsunuz ki sanayi bölgemize TOBB öncülüğünde bir mesleki ve teknik anadolu lisesi kazandırdık. Bu lisenin ihtiyaçlarına Kütahya Organize Sanayi Bölgesi olarak gönüllü olduk. Şu anda atölyeleri, çevre düzenlemesini ve spor alanlarını tamamlıyoruz. Lisemize başlangıçta 102 kişilik bir kontenjan açıldı fakat şu an tercih döneminde 1.000’in üzerinde bir başvuru bulunmakta. Bu başvuru sayısı bir rekor sayıdır. Kontenjan artırma talebi geldi fakat kaliteli eğitim için biz bu sayıda bir kontenjanı uygun gördük. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nden bir Kütahya ekolü yaratmayı hedefliyoruz. Lisemizden mezun olan öğrencilerin yarısı çok büyük nitelikli mühendisler olacak, diğer yarısı da çok iyi teknik personel olarak Türkiye sanayisinin tamamına hizmet edecektir. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Tolga Eskioğlu’nun konuşmalarının ardından Ahmet Şerif İzgören, “Değerlerle Yönetmek” konulu sunumunu konuklarla paylaştı. Keyifli saatlerin geçirildiği sunumun sonunda Başkan Eskioğlu ve KÜTSO Başkanı İsmet Özotraç, İzgören’e hediyelerini takdim etti. Seminer bitiminde düzenlenen imza etkinliğinin ardından organizasyon son buldu.