in ,

Sağlık için yürüdüler

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:289karakter

 

‘Dünya Yürüyüş Günü’ sebebiyle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Çamlıca Tabiat Parkı’nda yürüyüş düzenlendi. Vali Çelik, her gün 45 dakika spor tavsiyesinde bulundu

Fiziksel aktivitenin yaşam biçimi haline getirilmesinde, yürüyüşün büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çekmek amacıyla, 2 Ekim tarihinde ‘Dünya Yürüyüş Günü’ kutlamaları yapılıyor. Bu kapsamda, Çamlıca Tabiat Parkı Yerleşkesi’nde ‘Sağlık İçin Hareket Et!’ sloganıyla İl Sağlık Müdürlüğünce ‘Masadan Doğaya 2022 Yürüyüş’ etkinliği düzenlendi.

Yürüyüş alışkanlığı kazanılmasının önemine dikkat çeken Vali Çelik, her gün 45 dakika spor tavsiyesinde bulundu. Yaşam boyu spor kavramının sağlıkla bütünleştiği en temel aktivitenin yürüyüş olduğunu belirten Vali Çelik, “Doğada yürümek, nefes almak hem sağlığımıza hem ruhumuza iyi gelecek. Günlük 45 dakikalık yürüyüş ve egzersizler; diyabet, koroner kalp hastalığı, obezite gibi bir çok hastalığa karşı önleyici tedbir” dedi.

Yürüyüş etkinliği, Vali Ali Çelik, Vali Yardımcısı Aydın Börü, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, kurum amirleri, personeller ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Yürüyüşün sona ermesinin ardından, Vali Ali Çelik ve İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen tüm personele ve katılım sağlayanlara teşekkürlerini ilettiler.

Haberimizi puanlar mısınız?