in

Su kaynakları tek bir merkezden yönetilecek

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:211karakter

 

Termal su kaynaklarının tek bir merkezden idare edilmesinin kaynakların daha verimli ve tasarruflu kullanılmasına imkân sağlayacağını belirten Vali Musa Işın, Yoncalı’nın turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için ilgili kurumlar ve STK’larla iş birliği içinde çalışacaklarını kaydetti

Vali Musa Işın, Yoncalı’da Selçuklu sultanlarından I. Alaaddin Keykubat adına, 1233 yılında yaptırılan tarihi cami ile hamamda incelemelerde bulunarak restorasyon çalışması hakkında İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal’dan bilgi aldı. Restorasyon çalışmalarının hızlandırılacağını belirten Işın, “Tarihimize sahip çıkacağız” dedi.

HALKIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Yoncalı sakinleriyle de bir araya gelen Musa Işın, talep ve ihtiyaçları dinledi. Yoncalı halkının elektrik sıkıntısı ve çevre temizliği gibi konularda ilettiği sorunların çözümü için Valilik, Kütahya Belediyesi ve İl Özel İdaresi ile iş birliği içinde çalışacaklarını kaydeden Işın, “Yoncalı için elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çözümleri uygulama konusunda kararlılıkla çalışacağız” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?