in , ,

Tartışan çiftin otomobilde bıraktığı 2 çocuk donmak üzereyken kurtarıldı

YouTube video

 

Kütahya’da tartışan ve dini nikahlı olduğu iddia edilen 2 kişinin park halindeki otomobilde bıraktığı 2 ve 5 yaşlarındaki iki çocuğu, çevredekilerin ihbarı üzerine gelen polis ekipleri tarafından donmak üzereyken kurtarıldı. Çift birbirini suçlarken, çocuklar annelerine verildi

Dumlupınar Mahallesi, Adiller Caddesi’nde park halindeki otomobilde 2 çocuk olduğunu görenler, polise ihbarda bulundu. Kısa sürede gelen polis ekipleri, otomobilin kapısını açarak 5 ve 2 yaşındaki çocuğu kurtardı. Üşüdükleri ve korktukları görülen çocuklar, sağlık kontrolü için ambulansa alındı. Sağlık ekipleri de ceketlerini çocuklara verip ısıttı. Çocukların ihbardan 3 saat önce otomobilde bırakıldığı tespit edildi.

UZUN SÜRE KAPIYI AÇMADI

Bu sırada polis ekipleri, babaya ulaşmaya çalıştı. Dakikalarca zili çalan ekipler, uzun süre sonra kapıyı açtı. Polisin çocuklarını sorması üzerine baba, “Çocuklar arabadaydı, anneleri de yanındaydı. Eve çıktım, uyumuşum” cevabını verdi.

Baba ve olay yerine gelen anne ve 2 çocuk emniyete götürüldü. Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği’nde ifadesi alınan baba, dini nikahla birlikte yaşadığı anneyi suçlayarak, “Eve çıktım, anneleri otomobilde yanlarındaydı” dedi. Anne ise, “Otomobilden çıktım, oradan ayrıldım. Babaları otomobilde yanlarındaydı” diyerek ifade verdi.

Çocuklar annelerine teslim edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Haberimizi puanlar mısınız?