içinde ,

Tavşanlı ateş timine emanet

Tavşanlı Belediyesi İtfaiye Amirliği 2020 yılında toplam 139 yangına müdahale ederken, 142 kurtarma operasyonuna katıldı. 15 trafik kazasında aktif görev alan ekipler, gelen talepler doğrultusunda 712 cenaze nakli gerçekleştirildi

Tavşanlı Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren İtfaiye Amirliği 2020 yılında; 43 arazi, 27 ev, 14 araç, 21 baca, 3 işyeri, 19 çöp, 3 dam-samanlık, 2 odunluk-kuruluk, 7 de tüp olmak üzere toplam 139 yangına müdahale etti. Ayrıca 2 yangın olayına da takviye ekip olarak katıldı. İtfaiye Amirliği’nin 7 gün 24 saat boyunca görev başında olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Ekiplerimiz sadece yangınlara değil sosyal destek açısından da vatandaşlarımızın hizmetindedir. Bu çerçevede geçen yıl gelen talep üzerine 712 cenaze nakil işlemleri yürütüldü” diye konuştu.

‘YENİ ARAÇ VE EKİPMANLAR KAZANDIRIYORUZ’

Kendini yenileyen ve gelişmelere açık bir teşkilata sahip olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Personelimiz için yıl içerisinde sürekli hizmet içi eğitimler düzenliyoruz. İtfaiye Amirliği’mize kazandırdığımız yeni araç ve ekipmanlarla hizmet kalitesini önemli ölçüde artırdık. Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın desteğiyle arazöz aldık. Öte yandan kurum ve okullarda İtfaiye Haftası dolayısıyla uygulamalı olarak yangınla mücadele ve ilk yardım eğitimi veriyoruz. 17 adet tatbikat faaliyeti yürüten ekiplerimiz bu yönde önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir” ifadelerini kullandı. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, vatandaşlardan gelen talepler üzerine baca temizliği, su verme, su çekme gibi çalışmaların da yürütüldüğünü ifade ederek, “Ekiplerimiz; 255 su verme, 40 su çekme, 29 baca temizliği, 142 kurtarma faaliyeti ve 42 adet de sepetli araçla müdahale faaliyetleri yürütmüştür. Ekiplerimiz ayrıca 15 trafik kazasında da kurtarma görevi gerçekleştirmiştir” ifadelerini kullandı.