in ,

Tavşanlı’da teknoloji festivali

  • Okuma Süresi:3Dakika
  • Karakter Sayısı:611karakter

 

 

Tavşanlı’da 25 farklı ilden 85 takımın yarıştığı ROBOTAV 2023 robot yarışları teknoloji festivali havasında gerçekleştirildi

Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi tarafından ulusal ölçekte düzenlenen ve 25 farklı ilden 85 takımın yarıştığı ROBOTAV 2023 robot yarışlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, daire ve kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrencilerin katıldığı ödül töreninde başarılı öğrenciler ve öğretmenlere başarı belgeleriyle toplam 30.000 TL’lik para ödülleri takdim edildi.

‘BÜYÜK HEYECAN YAŞADIM’

ROBOTAV 2023 robot yarışlarının 30 bin TL’lik ödül sponsorluğunu üstlendiklerini söyleyen Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Tavşanlı’da ulusal ölçekte böyle bir robot yarışmasının düzenleneceğini öğrendiğimde büyük heyecan yaşadım. Belediye olarak bu projeye her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ilgili kurumlarla paylaştık. Ben tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve bu yöndeki çalışmalarını azim ve kararlılıkla sürdürmelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.

MÜDÜR BAŞYİĞİT’TEN MİLLÎ TEKNOLOJİ HAMLESİ VURGUSU

Ödül Töreni’nde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Millî Teknoloji Hamlesi’ni gerçekleştirmek için Anadolu’nun Kütahya şehrinin Tavşanlı ilçesinden yakmış olduğumuz meşalenin tüm Türkiye’yi aydınlattığının işaretidir. Bu yarışmaya gönül veren, cesaretle katılan, hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sevgili çocuklarımızı, gençlerimizi de tebrik ediyorum, Allah yollarını, bahtlarını açık etsin. Sizlerle gurur duyuyoruz. Hepinize Saygılar sunuyorum” dedi.

DERECEYE GİREN TAKIMLAR

Yarışmalarda ortaokullar kategorisinde ‘Çizgi İzleyen Robot’ dalında, Bursa Nilüfer Ali Kuşçu Anadolu İmam Hatip Lisesi Betalar Takımı birinci, Bursa Nilüfer Ali Kuşçu Anadolu İmam Hatip Lisesi Alfalar Takımı ikinci, Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi New Generation Takımı üçüncü oldu. Ortaokullar kategorisinde ‘Tasarla-Yap-Çalıştır’ dalında, Kütahya Germiyan Bilge Koleji Germiyanoğulları Takımı birinci,  Kütahya Germiyan Bilge Koleji Bilge Kaşif Takımı ikinci, Tavşanlı Ahmet Uluçay Bilim ve Sanat Merkezi Preda Tory Takımı üçüncü oldu. Ortaokullar kategorisinde ‘Geri Dönüşümden Robota’ dalında, Kütahya Saka Ortaokulu Saka BOT Takımı birinci, Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi Dönüştürücü Takımı ikinci, Kütahya Mimar Sinan Ortaokulu EKOBOT Takımı üçüncü oldu. Liseler kategorisinde ‘Hızlı Çizgi İzleyen Robot’ dalında, Tavşanlı Arslanbey Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi TAMTAL Takımı birinci, İzmir Bayraklı Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Hisar Takımı ikinci, Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi Mütevazı Takımı üçüncü oldu. Liseler kategorisinde ‘Geri Dönüşümden Robota’ dalında, Tavşanlı Arslanbey Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi TAMTALGD Takımı birinci, Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi Süpürücü Takımı ikinci, Konya Selçuklu Modern Eğitim Değeri Anadolu Lisesi Robomed Takımı üçüncü oldu. Liseler kategorisinde ‘Arazi’ dalında Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi Optimusbos Takımı birinci, Tavşanlı Ahmet Uluçay Bilim ve Sanat Merkezi Uyumsuzlar Takımı ikinci, Bilecik Haymana Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Haberimizi puanlar mısınız?