in

Yazılımcıların yaz kampı sona erdi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:210karakter

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından düzenlenen Robotik kodlama eğitimini içeren Yazılım Yaz Kampı sona erdi

15-20 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen Robotik kodlama eğitimini içeren Yazılım Yaz Kampı başarılı  bir şekilde tamamlandı. Algoritma mantığı, Yapay Zeka, Robotik kodlama, Web programlama, Elektronik programlama ve Oyun Programlama adlı dersler DPÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyeleri tarafından verildi.

Eğlenceli formatta öğretimler yapılan kampın sürdürüleceğini ifade eden DPÜ TTO A.Ş. Koordinatörü Prof. Dr. Ersan Öz şunları söyledi:

“Katılan 7-13 yaş arası çocuklarımıza eğlenceli bir ortamda güncel teknolojik dillerden aktarımlar bilgisayar mühendisliği hocalarımız tarafından verildi. Hem katılan çocuklarımıza, destek veren ailelerine ve ders veren hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca desteklerinden ötürü Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. öğr. Üyesi Soydan Serttaş ve Doç. Dr Serdar Özyön hocalarımıza da teşekkür ediyoruz.”

Hazırlanan katılım sertifikaları ilerleyen günlerde Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal tarafından takdim edilecek.

Haberimizi puanlar mısınız?