in

Yıkılmak üzere olan evinden ayrılmayan yaşlı teyzeyi Vali Çelik ikna etti

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:218karakter

 

Emet’in Umutlu köyünde, yıkılmak üzere olan evinde tek başına yaşayan 70 yaşındaki Umahan İleri, Vali Ali Çelik’in ziyareti ve ısrarları sonucu tedavi olmayı ve evinin onarılmasını kabul etti

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Umutlu köyünde yıkılmak üzere olan evinden ayrılmayı reddeden 70 yaşındaki Umahan İleri’yi kaymakam, muhtar ve diğer yetkililerin ikna çabaları sonuçsuz kalınca Vali Ali Çelik, duruma el koydu.  Durumu öğrenir öğrenmez tek başına yaşayan ve yıkılmak üzere olan evinden ayrılmayan 70 yaşındaki Umahan İleri’yi ziyaret eden Vali Çelik, yaşlı kadınla uzun süre sohbet etti, ihtiyaçlarını ve isteklerini dinledi. Umahan İleri, Vali Çelik’in ziyareti ve ikna çabaları sonucunda kararından vazgeçti ve evden ayrılmayı kabul etti.

BEN SENİN EVLADINIM, BANA EMANETSİN

Yaşlı kadına evinin kısa sürede onarılacağını ve bu süre zarfında güvenli bir alanda misafir edileceğini söyleyen Vali Çelik, “Ben senin evladınım, bana emanetsin” dedi. Vali Çelik, Umahan İleri’nin sağlık durumu için ilk olarak hastaneye götürülerek kontrollerinin yapılacağını ve tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

Haberimizi puanlar mısınız?