in ,

Zafer Meydanı demokrasi için doldu

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:217karakter

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kütahyalı vatandaşlar ‘Demokrasi nöbeti’ için Zafer Meydanına akın etti

Yurt genelinde olduğu gibi Kütahya’da da halk hem şehitlerini anmak hem de zaferini kutlamak için demokrasi nöbetinde bir araya geldi. Zafer Meydanı’ndaki etkinliklere Vali Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kırbaç, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, STK temsilcileri, bazı daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla etkinliklere geçildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen ‘15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu’ kapsamında Zafer Meydanı’na ulaştırılan ay yıldızlı sancak şampiyon sporcu Türkiye birincisi Recep Tula tarafından Vali Ali Çelik’e teslim edildi. Vali Ali Çelik, Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı ve Başkan Vekili Abdullah Damcı yaptıkları konuşmalarla vatandaşlara seslendi.

 

Haberimizi puanlar mısınız?