in ,

Zafer OSB’de 348 milyon TL’lik imza

kütahya kütahyadanhaber kütahyahaberleri kütahyasondakika yatırım fabrika istihdam kutso ishakgazel aliçelik
kütahya kütahyadanhaber kütahyahaberleri kütahyasondakika yatırım fabrika istihdam kutso ishakgazel aliçelik
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:493karakter

Altyapı çalışmalarının hızla sürdüğü Altıntaş Zafer OSB’de 4 bin 600 kişiye istihdam sağlayacak Güneş Plastik ile Yuteks Tekstil’in ardından 8 firmaya daha yer tahsisi yapıldı.  toplam 348 milyon TL yatırımla kurulacak 8 fabrikada 3 bin 335 kişiye istihdam sağlanacak

Kütahya Valiliğinde düzenlenen yer tahsisine ilişkin düzenlenen sözleşme imza törenine; Vali Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Çetin Erenler, İshak Gazel, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı İsmet Özotraç, Altıntaş Zafer OSB yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç ile yatırımcılar katıldı. Vali Ali Çelik, 381 bin 548 m2 alanda yer tahsisi yapılan 348 milyon TL yatırımla kurulacak 8 fabrikada 3 bin 335 kişinin iş sahibi olacağını söyledi.

‘ALTYAPI ÇALIŞMALARI 1 YILDA TAMAMLANACAK’

Zafer OSB’de altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini, doğalgaz ve elektrik hatlarının 1 yıl içerisinde tamamlanarak faaliyete başlanacağını kaydeden Vali Çelik, “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank başta olmak üzere milletvekillerimize, OSB yönetimine, yatırımcılarımıza ve emeği geçen herkese şehrim adına teşekkür ediyorum” dedi. Altıntaş Zafer OSB’de 10 firmaya yer tahsisi yapıldığını, 20 firmanın ise tahsis sürecinin devam ettiğini aktaran Vali Çelik, Altıntaş Zafer OSB’de 10 bin istihdam hedeflendiğini söyledi.

‘YERELDEN BÖLGESEL HÜVİYETE DOĞRU EVRİLİYOR’

Kütahya için çok önemli bir proje olan Altıntaş Zafer OSB’nin başarıyla neticelendiğini ifade eden AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “İmza töreninde bulunmaktan büyük bir gurur ve memnuniyet duyuyorum. Bu vesileyle Sayın Valimize, dönemin milletvekillerinden Sayın Mustafa Şükrü Nazlı ile Vural Kavuncu’ya, şu anki milletvekillerimize ve emeği geçen herkese sürece katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yapılan yatırımlar organize sanayi bölgesinin yerel hüviyetinden bölgesel bir hüviyete doğru evrilmesinin de göstergesi” diye konuştu.

‘YATIRIMIN MERKEZİ OLACAK’

Altıntaş Zafer OSB’nin bölgeye hizmet edecek şekilde planlandığını belirten AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, “Kütahya yatırımın merkezi olma noktasında ilerliyor. Altıntaş Zafer OSB, Tavşanlı OSB, Gediz OSB ile Kütahya anlam ve değer kazandı. Tavşanlı ve Gediz’de ciddi yatırımlar devam etmekte. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesine bir süreçte Kütahya’mıza yatırım yapan yatırımcılarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik ile yatırımcılar yer tahsis sözleşmesini imzaladı.

Haberimizi puanlar mısınız?