in ,

Aizanoi Antik Kenti’nde gala coşkusu

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:319karakter

 

Kütahya’da 3 gün süren Aizanoi Kısa Film Festivali, tarihi M.Ö. 3000’li yıllara dayanan Aizanoi Antik Kenti’nde Göksel’in sahne aldığı gala konseriyle sona erdi

2-4 Haziran tarihleri arasında Kütahya Valiliği öncülüğünde Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği (ASİFSAD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Aizanoi Kısa Film Festivali, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan, Dünya’nın ilk borsası ve en iyi korunmuş Zeus Tapınağını bünyesinde bulunduran Aizanoi Antik Kentinde gerçekleştirilen gala konseriyle son buldu.

Pop müziğin sevilen ismi Göksel’in sahne aldığı konsere, Kütahya Valisi Ali Çelik, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser öncesi açıklamalarda bulunan Vali Ali Çelik, “Aizanoi Antik Kenti sadece Kütahyamız için değil, tüm dünya için özel bir alan. Çaavdarhisar’ın kültürel geçmişine bakarsak 3 bin yıllık bir tarihe sahip. Kütahyamıza düşen bu kültürel değerleri hem kendimiz yaşamalı, hem de tüm dünyaya yaşatmalıyız. Korunması ve geliştirilmesi çok önemli. Hem sanatın ve sinemanın değerlendirilmesi, hemde bize ait değerlerin evrenselle buluşması için bir çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Spor ve Sağlık, Çevre Bilinci ve İklim Krizi ve Kültürel Miras kategorilerinde 7 ayrı film ödüllendirildi.

İkinci Efes olarak da anılan Aizanoi Antik Kentinde kurulan sahnede birbirinden güzel parçaları seslendiren Göksel, katılımcıları adeta coşturdu.

 

Haberimizi puanlar mısınız?