in , ,

Bekçilere bıçakla saldırdılar! Kameraya el sallayarak gittiği adliyeden serbest kaldı

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:271karakter

 

Kütahya’da motosiklet hırsızlığı şüphelilerini yakalayan çarşı mahalle bekçilerine bıçakla saldıran 6 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilirken kameraya el sallayarak poz veren S.N. ve diğer şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı

Olay saat 01.00 sıralarında İstiklal Mahallesi’nde meydana geldi. Çarşı mahalle bekçileri devriye görevi sırasında plakasız motosikletle giden ve daha önceden suç kaydı bulunan C.P.Ç (17) isimli şüpheliye dur ihtarında bulundu. İkazlara uymayarak kaçmaya çalışan şüpheli, motosikletle düşünce bekçiler tarafından yakalandı.

HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİNİN YAKINLARI BEKÇİLERE BIÇAKLA SALDIRDI

Bu sırada şüphelinin yakınları H.G. (42), H.G. (18), B.G. (15), Y.D. (29), B.G. (20) ve S.N. (19) bekçilere mukavemette bulundu. H.G. ve oğlu H.G. bekçilere bıçakla saldırdı. Telsiz anonsu ile yardım istenmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri şüphelileri etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Şüphelilerden C.P.Ç.’nin 5 ayrı dosyadan, S.N.’nin ise bir dosyadan aranması olduğu tespit edildi.

EMNİYETTEN ÇIKARKEN EL SALLAYIP POZ VERDİ, MAHKEMEDEN SERBEST KALDI

Sağlık kontrolünün ardından emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 2’si Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, diğer 4 şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından adliyeye çıkarıldı. Şüphelilerden S.N. emniyetten çıkış sırasında görüntü alan gazetecilerin kamerasına el sallayıp poz verdi. Şüpheliler, savcılık tarafından tutuklama istemiyle sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?