in

Kütahya’da olağanüstü kuraklık alarmı!

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:249karakter

 

Hafta sonu etkisini gösteren sağanak yağış yüzleri güldürse de, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 3 aylık kuraklık haritasına göre Kütahya, ‘olağanüstü kuraklık’ tehlikesi altında

Kütahya, tüm Türkiye ile birlikte son yılların en kurak kışını geçirdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Kuraklık Haritası yayımlandı. Haritaya göre, Kütahya’nın ‘olağanüstü kuraklık’ tehlikesi altında olduğuna dikkat çekildi. Kütahya’nın acil durum seviyesinde, şiddetli kuraklık bulunan iller arasında olduğu görülüyor. Su kaynaklarının yeterli seviyeye ulaşması ve çiftçilerin tarladaki ürünlerinin suya kavuşması için tüm umutlar bahar yağışlarına bağlandı.

YAĞIŞLAR SEVİNDİRDİ

ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Hafta sonu etkili olan sağanak yağışlar vatandaşları sevindirdi. Yağışlı havanın önümüzdeki hafta boyunca süreceğine dikkat çekildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporuna göre, bugün ve yarın havanın karla karışık yağmurlu olacağı bildirildi. Çarşamba günü yağış beklenmezken, Perşembe ve Cuma gününün yağmurlu olacağı bilgisi paylaşıldı. Hafta boyunca hava sıcaklıklarının ise en düşük sıfır, en yüksek ise 14 derece olması bekleniyor.

Haberimizi puanlar mısınız?