in ,

Kütahyaspor’dan zehir zemberek açıklama!

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:546karakter

 

Mersin maçında tartışmalı penaltı kararına imza atan hakem Celal Bayraklı’nın Kütahyaspor kaptanı Erdinç’i, “Maçı Cüneyt izliyor, anında penaltıyı çalarım” diyerek tehdit ettiğini açıklayan Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak, “Rakibini yenen sadece bir düdüğü yenemeyen futbolcularımızı ve teknik ekibimizi kutluyorum” dedi

Belediye Kütahyaspor’un lider Mersin İdmanyurdu’nu ağırladığı maçın ardından açıklamalarda bulunan mavi-lacivertlilerin kulüp başkanı Erdoğan Çolak, 1-1 berabere biten müsabakanın hakemi Celal Bayraklı’ya ateş püskürdü. Bayraklı’nın geçmişindeki skandal kararlara dikkat çeken Çolak, açıklamasında şu ifadelerini kullandı:

“Haftalardır sahada bileği bükülmeyen takımımızın zirveye yaklaşmasına müsaade edilmeme girişimi, önce Ordu deplasmanında yaşandı. Skora etki etmeyen ancak saha içinde birçok hatalı karar veren maçın hakemine rağmen oradan kazanarak dönmeyi başardık. Kütahya şehri lider Mersin ile oynayacağı maça çok güzel hazırlandı. Depremin acısı çok tazeyken abartılı her hareketten kaçınıp, Mersin’den gelen taraftarlarla fotoğraf çektirip, ‘Hoş geldiniz2 dedi. Maçın 4.17 dakikasında renkli topları sahaya atarak deprem çocuklarına armağan etti. Maçın önemi son derece büyük olmasına karşın hiç bir taşkınlık yaşanmadı.

Ancak daha önce Aydınspor-Karşıyaka maçında sarısı bulunmayan futbolcuyu ikinci sarıdan atarak, Amedspor-Etimesgut maçında da farklı bir kural hatasına sebep olarak maç tekrarını gerektiren Celal Bayraklı isimli hakem (!) skandal işlere imza attı.

Maçın devre arasında kaptanımız Erdinç’in koluna girerek “ceza sahasında dikkatli olun, maçı Cüneyt izliyor, anında penaltıyı çalarım” diye tehdit eden bu hakemin bahsettiği Cüneyt kimdir? Futbolcumuza söyledikleri ile daha o dakikalarda, maçın sonundaki senaryoyu çoktan yazmış mıdır?

Bir şehrin kaderini, birilerine yaranmak adına belirlemek kendisinin ne haddinedir?

Kütahya taraftarının takımlarına duyduğu sevgi, Mersin maçının önem derecesi yüksek maç kategorisine alınmasını elbette gerektirecektir, anlıyoruz. Ancak bu nedenle Mersin şehrinden Kütahya’ya Çevik Kuvvet Polisi takviyesinin yapılması hangi mantıkla açıklanabilecek bir hamledir? Komşu illerimizden ihtiyaç halinde bu destek sağlanabilecekken rakibimiz olan şehirden polis gelmesi ne demektir?

Bugün terinin son damlasına kadar mücadele eden, binlerce taraftarımızı evine mutlu göndermek için kafasını tekmeye sokmaktan çekinmeyen, rakibini yenen sadece bir “düdüğü” yenemeyen futbolcularımızı, teknik ekibimizi kutluyor, her birini alınlarından öpüyor ve mavi lacivert formamızı hakkıyla temsil ettikleri için hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz.

Üç yıldır 3.Ligde zirve mücadelesini onurumuzla veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Takımımızın mücadelesi, kalitesi, taraftarımızın yıkılmayan inancıyla elimizden alınan iki ve daha nice puanları yılmadan, bıkmadan, usanmadan toplayarak hedefimize hep birlikte ulaşacağız. Camiamızın canını yakanların, ‘kim olursa olsun’ karşısında durarak, Belediye Kütahyaspor’umuzun bu yarışın dışında bırakılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.”

Haberimizi puanlar mısınız?