in

Liseli öğrencilerin matematik projesine ödül

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:374karakter

Nafi Güral Fen Lisesi öğrencilerinin projeleri, TÜBİTAK ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması’nda teşvik ödülüne layık görüldü

TÜBİTAK ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, resmî örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerini geliştirerek yeni bilgiler üretmelerinin teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen “Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması”nda teşvik ödülü alan Nafi Güral Fen Lisesi öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyğit’i ziyaret ettiler. Eyyüp Bağcıoğlu, Oğuz Başdemir, Nezih Merdan Özçoban, Danışman Öğretmen Eray Kanpak ve Okul Müdürü Murat Fazıl Akkoç’un yer aldığı ziyarette, Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrencileri tebrik ederek kitap hediye etti ve başarılarının devamını diledi.
BİN 213 ÖĞRENCİ 666 PROJE İLE BAŞVURDU
Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması’nın ilk yılında bin 213 öğrencinin hazırladığı 666 proje başvurusu alındı. Başvuru sistemine yüklenen proje raporları üzerinden yapılan ön değerlendirme sonucunda 69 ilden, 86 farklı okuldan, 88 erkek ve 94 kız öğrencinin hazırladığı 98 proje, yarışmanın final aşamasına davet edildi. Öğrencilerle birlikte etkinliğe toplam 98 öğretmen ve her okuldan bir yönetici katıldı.
ÖĞRENCİLERİN 2 PROJESİNE ÖDÜL
Yarışmada, Matematik öğretmeni Eray Kanpak’ın danışmanlığında, Kütahya Nafi Güral Fen Lisesinden Eyyüp Bağcıoğlu “Nokta sayarak eğrilerin altındaki alanın yaklaşık olarak hesaplanması ve Riemann toplamları ile karşılaştırılması” isimli projesi ile matematik alanında teşvik ödülü aldı. Yine Kütahya Nafi Güral Fen Lisesinden Oğuz Başdemir ve Nezih Merdan Özçoban “Kenarortay, açıortay, Seva ve Menelaus teoremlerinin basit makineler ile ispatlanması” isimli projesi ile matematik alanında teşvik ödülü aldılar.

Haberimizi puanlar mısınız?