in ,

Tavşanlı’da itfaiye görev başında

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:330karakter

Tavşanlı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 2022 yılında toplam 199 yangına müdahale ederken, 19 trafik kazasında aktif görev aldı. Ayrıca gelen talepler doğrultusunda 456 cenaze nakli gerçekleştirildi
Tavşanlı Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren İtfaiye Müdürlüğü 2022 yılında; 69 arazi, 20 ev, 19 araç, 25 baca, 2 işyeri, 62 çöp, 1 dam-samanlık ve 1 odunluk-kuruluk olmak üzere toplam 199 yangına müdahale etti. Ayrıca 2 orman yangınında takviye ekip olarak görevlendirildi.
7 GÜN 24 SAAT GÖREV BAŞINDA
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 7 gün 24 saat görev başında olan İtfaiye ekiplerinin geçtiğimiz yıl yoğun bir faaliyet içerisinde bulunduğuna işaret ederek, “Ekiplerimiz, güçlü ekipman ve profesyonel yaklaşımlarla olaylara müdahale etmektedir” dedi. İtfaiye ekiplerinin sadece yangınlara değil sosyal destek açısında da vatandaşların hizmetinde olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu çerçevede 2022 yılında gelen talep üzerine 456 cenaze nakil işlemleri yürütüldüğünü kaydetti.
VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLER DE KARŞILANIYOR
Vatandaşlardan gelen talepler üzerine baca temizliği, su verme, su çekme gibi çalışmaların da gerçekleştirildiğini kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “İtfaiye amirliğimizde görev yapan personelimiz için hizmet içi eğitim faaliyetlerine de büyük önem veriyoruz. Ayrıca kurum ve okullarda uygulamalı olarak eğitimler veriyoruz. 14 adet tatbikat faaliyeti yürüten ekiplerimiz bu yönde önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir” dedi. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine baca temizliği, su verme, su çekme gibi çalışmaların da gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Güler, “Ekiplerimiz; 176 su verme, 43 su çekme, 18 baca temizliği, 88 kurtarma faaliyeti ve 37 adet de sepetli araçla müdahale faaliyetleri yürütmüştür. Ekiplerimiz ayrıca 19 trafik kazasında da aktif kurtarma görevine katılmıştır” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?