içinde

Diş hastanesi modern cihazlarla donatılıyor

kütahya ksbü kütahyadanhaber kütahyahaberleri kütahyasondakika sağlıkbilimleri üniversite teknoloji dişsağlığı
kütahya ksbü kütahyadanhaber kütahyahaberleri kütahyasondakika sağlıkbilimleri üniversite teknoloji dişsağlığı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezine yeni cihazlar entegre ediliyor. Türkiye’de sayılı büyük merkezlerde bulunan CAD- CAM cihazı ile birlikte 1 aylık işlemler 1 günde çözülecek

Cihaza ilişkin bilgiler veren Dr. Öğr Üyesi Güler, “KSBÜ olarak dijital dönüşüm sağlayan teknolojik cihazları Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemize kazandırmaya devam ediyoruz. Son olarak bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim sağlayan CAD- CAM cihazımızı aktif olarak çalıştırmaya başladık. Bu cihazla birlikte hastaların sabit protez işlemleri 1 günde bitebilmektedir. Aynı zamanda dijital ölçü sayesinde hasta ve hekim konforunun artırılması sağlanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

HASTALAR KISA BİR SÜREDE TEDAVİ EDİLECEK

Hastane bünyesinde bulunan ağız içi tarayıcı sisteminden bahseden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çağatay Ulucan ise şu bilgileri verdi: “Fakültemizde bulunan cihazlardan biri olan ağız içi tarayıcı sistemimizle hastalarımızdan konforla dijital ölçülerini alabilmekteyiz. Bu cihazın yazılımında bulunan özelliklerle hastalarımıza kişiye özel kaplamalarının tasarımlarını gerçekleştiriyoruz. Daha sonra bu cihazdan kazıyıcı cihazımıza aktarıp, çok kısa bir süre içerisindeki bu kısa süre yaklaşık 15-20 dakika gibi bir süre- hastalarımızın kazımalarını gerçekleştirip tedavilerini aynı gün içerisinde sonlandırabilmekteyiz.”