içinde ,

‘Türkiye’de büyük bir muhalefet açığı var’

YouTube video

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Kütahya’daki son durağı AK Parti Kütahya İl Başkanlığı ve Kütahya Belediyesi oldu. Parti il binasında teşkilat mensuplarına seslenen Bozdağ muhalefeti eleştirerek, “Türkiye’de bir yerli ve milli muhalefet açığı var. Eğer güçlü bir muhalefet olsa iktidar daha büyük hizmetlere, daha büyük eserlere imza atardı” dedi

Temel atma törenlerinin ardından AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay’ı ziyaret eden Bakan Bozdağ, ilçe ve belde başkanlarıyla toplantı yaptı. Partililere seslenen Bakan Bozdağ, ekonomide yaşanan sorunlara değinerek şunları söyledi:

“Hem yasaklar hem haklar hem de eserler konusunda Türkiye’nin önünü açan adımlara hep birlikte imza attık. Ekonomide de büyük gelişmeler sağladık. Bizim dönemimizde sabit gelirli olup da ev ve araba sahibi olmayan neredeyse kimse kalmadı. Kütahya’yı siz benden daha iyi biliyorsunuz. Herkesin refah düzeyinde bir artış oldu. Ama şu anda bir daralma, sıkılma oldu. Bu Türkiye’nin, Türk hükümetinin aldığı eksik ya da yanlış kararlardan kaynaklanan bir sıkıntı değil. Bütün ülkelerin ortak yaşadığı ve aşmak için birlikte mücadele ettiği bir sorunla karşı karşıyayız. Gerek pandemi nedeniyle üretim, ithalat ve ihracatın azalması, tedarik zincirinde aksamaların olması, arkasından Ukrayna-Rusya savaşı ve petrol, gaz fiyatlarında yaşanan artış, enerji fiyatlarında yükselişler Türkiye’yi değil, dünyanın her bir ülkesini etkiliyor. 2008 dünya finans krizini hep beraber yaşadık. En az maliyetle o krizi beraber atlattık. Gezi olaylarını, 17-25 hadisesini, 15 Temmuz darbe teşebbüsünü, 2018’den sonra bizzat ABD’nin öncülük ettiği ekonomik saldırıları hep beraber atlattık. Biz şerbetliyiz. Bu tür krizleri çözmekte ve bu krizlere karşı milletimizi en az maliyetle korumakta çok tecrübeliyiz.?

Muhalefet partilerini de eleştiren Bakan Bozdağ, daha güçlü bir muhalefetin, iktidarın da çok büyük eserlere imza atmasını sağlayacağını belirterek, ‘Türkiye’nin bütçe açığı var ama Türkiye’de bir yerli ve milli muhalefet açığı da var. Eğer güçlü bir muhalefet olsa iktidar daha büyük hizmetlere, daha büyük eserlere imza atardı. Böyle bir açığı da Türkiye’de 6’sı bir araya değil, 7’si bir araya gelse bu kafayla kapatamazlar. Dünün türküsünü çağırarak, dünün güneşiyle yarının gençlerini yarının insanlarını ısıtamayacaklarını hala anlamış değiller. Eğer Türkiye bu CHP zihniyetinin bu hayırlarına uysaydı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsünü yapabilir miydi’ Şehir hastanelerine ‘hayır’ dediler, biz uysaydık şehir hastaneleri yapılabilir miydi? Sağlık reformuna ‘hayır’ dediler, biz bunlara uysaydık sağlık reformu olur muydu? Yüksek Hızlı Trene ‘hayır’ dediler, eğer biz bunlara uysaydık yüksek hızlı treni yapabilir miydik? Avrasya tüneline, Marmaray’a, dünyanın en büyük havaalanına ‘hayır’ dediler. Biz bunlara uysak, dünyanın en büyük havaalanı Türkiye’de olur muydu? Başörtüsü yasağının kaldırılmasına ‘hayır’ dediler. Biz bunlara uysak bu zulüm kalkar mıydı? Bunların zihniyeti bu. Eğer geçmiş 20 yılda bunlar iktidar olsaydı, Türkiye’de ne TOKİ ne bölünmüş yol ne sağlıkta reform ne şehir hastanelerimiz ne doğal gaz petrol denizlerde arar, Türkiye bunları bulurdu. Ne nükleer enerjimiz olur ne de yasaklar kalkardı. Her şey eski hamam, eski tas yola devam ederdi? şeklinde konuştu.

Bozdağ, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ile bir araya geldi. Belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler alan Bozdağ, daha sonra Kütahya’dan ayrıldı.

#kütahya #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #kütahyahaber #akpartikütahya #kütahyabelediyesi #bekirbozdağ